

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 2.5 W |
| Power Dissipation | 2.5 W |
| Threshold Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.4 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 15 A |
| Rds On Max | 7 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Turn-On Delay Time | 11 ns |
| Turn-Off Delay Time | 25 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 7 ns |
| Rise Time | 13 ns |
| Gate Charge | 45 nC |
| Drain to Source Resistance | 7 mΩ |
| Nominal Vgs | 1.8 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
